חוויתי תאונת עבודה והייתי חסר אונים, לא ידעתי למי לפנות

חוויתי תאונת עבודה והייתי חסר אונים, לא ידעתי למי לפנות

אני אשמח לספר לכם על חוויה שעברתי לא מזמן, חוויה שלימדה אותי המון על החשיבות של הזכויות שלי. עד לא מזמן החיים שלי היו נורמליים לחלוטין, בדיוק כמו החיים של כל אחת ואחד מכם אני מאמין. בוקר אחד כאשר הגעתי לעבודה, קרה לי דבר שיכול לקרות לכולם – מעדתי במדרגות והחלקתי על הרצפה. לאחר בדיקה קצרה בקופת החולים, נמסר לי כי יש לי שבר ברגל ועליי להיות במנוחה כחודש ימים. חברים ששמעו את הסיפור אמרו לי כי מדובר בתאונת עבודה, ואני זכאי לקבל כסף על הזמן שאני יושב בבית.

כאשר רציתי לבדוק אילו זכויות מגיעות לי, לא ידעתי אל מי לפנות והיה לי קשה מאוד למצוא אוזן קשבת. עמדתי להרים ידיים, לאחר כמה ימים של חיפושים וניסיונות לברר מהם הזכויות המגיעות לי בתור נפגע תאונת עבודה. בדקה ה-90, חבר קרוב המליץ לי על אתר "עוד זכות" ומכאן כל התמונה השתנתה לחלוטין.

ראשית את ההתקשרות עם "כל זכות" התחלתי עם המון סקפטיות עקב חוסר ההצלחה בתחילת הדרך ובחיפושים. כבר הבנתי שככל הנראה את הכסף אני לא אראה, אך מהר מאוד הבנתי כי מדובר בקרן אור ששינתה את כל התמונה מבחינתי. כבר בשיחה הראשונה דיברתי עם נציגה מקסימה שסייעה לי בכל המידע הדרוש, והסבירה לי בצורה מפורטת וחד משמעית כי אני אכן זכאי לכסף מביטוח לאומי עקב התאונה שחוויתי במקום העבודה.

"כל זכות" סייעה לי בכל התהליך מול מקום העבודה ומול ביטוח לאומי, דבר שהפך את הבירוקרטיה להרבה יותר פשוטה. בטח בזמנים שבהם הייתי צריך לבלות את רוב הזמן בקופת החולים, דבר שבין כה וכה שואב את כל הכוחות שעוד נותרו בגוף. לא מזמן חזרתי לעבודה לאחר שהחלמתי באופן מלא, אך את כל התודות אני חייב לתת ל"כל זכות" שבזכותם קיבלתי את כל הכסף שמגיע לי מהביטוח הלאומי. זה ללא ספק גרם לי להישאר מאוזן ולא להיכנס לבעיות כלכליות שהיו עלולות לסבך אותי.

כתוב/כתבי תגובה