מה אומר החוק לגבי מוצרי ריגול?

מה אומר החוק לגבי מוצרי ריגול?

הנושא של צילום הוא נושא שנעשה יותר בולט ויותר מעניים מאי פעם בעידן המודרני. מדוע? כי המצלמות שנמכרות היום הן הרבה יותר משכוללות, למעשה, הציוד של הצילום הוא כה משוכלל עד כי הוא יכול להגיע במידות לגמרי קומפקטיות ואיתו ניתן להקליט אדם מבלי שהוא בכלל יהיה מודע לעובדה כי זה הרגע הקליטו אותו.

מוצרים כאלה נחשבים כבר למוצרים מתחום הריגול, ולבצע פעולה של ריגול אחר אדם או חברה, היא פעולה שלגביה יש לא מעט מידע מבחינת החוק. כמובן, שגם כאן ישנם יוצאי דופן, וזה חשוב לפעול לפי החוק על מנת שלא להיות עבריינים שלגביהם החוק כבר יודע כיצד לנהוג.

האזנה לשיחה ללא הסכמה

יש נכון להיום לא מעט מוצרים אשר בעזרתם ניתן לבצע האזנה לשיחה בטלפון או שיחה שמתקיימת באזור מסוים מבלי שאותו אדם אפילו יהיה מודע לכך. יש מקרים שבהם מוצרי ריגול הם כאלה שמותרים לשימוש, כמו במקרים שבהם המשטרה מבצעת מעקב אחרי חשוד ומקימה מבצע שלם על מנת למצוא מידע שיכול לסייע להם גם לאתר חשודים וגם לתפוס בשעת מעשה עבירה חשודים אחרים.

קראו גם על ציוד להגנה עצמית, כמו גז פלפל.

למשל מלבד המקרים הללו, ביצוע של האזנה וריגול אחר אדם אחר מבלי שהוא בצורה מאוד ברורה ציין את ההסכמה שלו לכך נחשבת לדבר עבירה, וכל שימוש בהקלטה מן הסוג הזה גם לא יהיה קביל בתור ראיה בבית המשפט.

הצבה של מצלמה בשטח פרטי

חלק גדול ממוצרי הריגול הם כאלה שכוללים רק האזנה והקלטה של סאונד, ויש מוצרי ריגול אחרים שאים ניתן להקליט בווידיאו את הנעשה ואף לבצע את אותה ההקלטה עם סאונד באיכות מאוד חדה. בנושא הזה החוק גם מביא מידע מאוד ברור אשר אומר כי אם מדובר בבעל עסק או בעלים של שטח פרטי אשר רוצה לתעד ולשמור על אדם חסר ישע או על הרכוש שלו, אין כל בעיה שהוא יבצע את ההקלטות הללו עם הצבה של מצלמה. מתי יהיה זה אסור? כאשר תהיה חדירה אל המרחב הפרטי, כמו צילום של אדם בשירותים/ חדר מקלחת או צילום של אדם בחדרו הפרטי.

כתוב/כתבי תגובה