משמורת משותפת – מה זה?

משמורת משותפת – מה זה?

אחד הדברים הרגישים ביותר אשר קשורים לתחום של גירושין, הוא כל מה שקשור לנושא של ילדים. מדובר בנושא מאוד רגיש הן עבור הזוגות עצמם והן עבור הילדים כמובן. לא מעט מקרים בהם זוגות נמצאים בתהליך גירושים, יכולים להגיע להליכים משפטיים ממושכים וקשים, בגלל נקודה זו.

מה שעומד בבסיס הדיון לגבי ילדים בתהליך גירושים הוא, היכן הם יגדלו, היכן הם יחיו, וכמה פעמים בשבוע הם יזכו לבלות עם הצד השני. בעיקרון קיימות שתי אופציות, אופציה אחת היא הסדר משמורת, אופציה שנייה, היא משמורת משותפת.

הסדר משמורת רגיל שנעשה בעזרת עורך דין גירושין, הוא מצב בו הילד גדל אצל אחד ההורים, לרוב האם, והצד השני נהנה מהסכמי ראיה, אפשרות לבקר את ילדיו בימים ושעות קבועות. לעומת זאת, משמורת משותפת זה הסדר בו שני הצדדים זוכים לזמן שווה, כאשר למעשה מדובר על הסדר שמאפשר חלוקה שווה בין שני ההורים. למשל, הילד מבלה חלק מהשבוע אצל האם וחלק מהשבוע אצל האב, או שבוע-שבוע, ובכל צורה אחרת שיוצרת שוויון.

מדוע עדיף להגיע למשמורת משותפת

על פי חברת עורכי דין עזריאלנט, ההסבר לכך הוא מאוד פשוט. ברגע שמגיעים למשמורת משותפת, הילד נהנה מאפשרות לגדול אצל האם ואצל האב בצורה שווה, הוא נהנה מחברתם של שניהם, ולא רק מחברתו של אחד מהם בצורה כמעט מלאה, בעוד שאת הצד השני הוא פוגש למעט זמן. כמובן שזה גם מאפשר לשני הצדדים להשפיע בצורה שווה על החינוך שלו.

מעבר לכך, צריך לומר, משמורת משותפת היא גם אופציה טובה להורים לשמור על מערכת יחסים תקינה, גם אחרי שהם מתגרשים. שכן, שניהם נוטלים חלק שווה בגידול הילד, מה שכמובן דורש מהם תקשורת טובה ומערכת יחסים פתוחה, אמינה והרבה יותר ידידותית מאשר במצבים אחרים.

כתוב/כתבי תגובה