איך בוחרים נוטריון

איך בוחרים נוטריון

אחד התפקידים המהותיים ביותר אשר עורכי דין משמשים בו, הוא נוטריון. לפחות בישראל, בשביל לעסוק בתחום חייבים ללמוד משפטים, לעבור את מבחן הלשכה ולשמש כעורכי דין.

תפקידו של נוטריון הוא לאשר מסמכים מסוימים, בין אם מדובר על מסמכים רשמיים או אחרים, בין היתר הוא חותם עליהם ובמקרים רבים, למשל כאשר מדובר על מקרים בינלאומיים, אזי שהוא צריך גם לחתום על התרגום שלהם. במקרים מסוימים, הוא אחראי למעשה על התרגום במובן הזה, שהוא יספק את השירות מצד גורם מקצועי מוסמך ויוודא שהם אכן עונים על הדרישות.

לא מעט ישראלים נדרשים לשירותיו של נוטריון, בין היתר כאשר הם מגישים מסמכים לרשויות זרות, כאשר הם מגישים בקשות שונות עבור משכנתא, בקשות לאזרחות זרה, יפוי כוח לבנק ולגורמים אחרים, הצגת מסמכים מתורגמים במסגרת עסקאות פרטיות ועוד.

על מנת ליהנות משירותיו של נוטריון איכותי כמו זה המציע משרד עורכי הדין יצחק גולדשטיין, צריך לדעת כיצד לבחור אחד כזה. לשם כך צריך לקבוע פרמטרים שונים ולעמוד בהם.

למשל, צריך לבדוק מיהו בדיוק אותו נוטריון אליו פונים, מה מידת הניסיון שלו, עד כמה הוא נחשב מוכר, עד כמה הוא מקצועי ואיכותי, האם הוא מומלץ.

יש לבדוק האם הוא זמין לבצע עבורנו את העבודה הנדרשת על פי לוח הזמנים שנדרש מאיתנו, זאת על מנת שנוכל להגיש את כל המסמכים בזמן. יש מקרים, בין אם זה כשאנחנו נדרשים להגיש מסמך רשמי לבנק, גורם זר או כל גורם אחר, שיש לוח זמנים מסוים ואנחנו צריכים לעמוד בו לפני שנוכל להתקדם. לכן חשוב לוודא שהוא אכן יכול בו בשביל שהוא יוכל לשרת אותנו ברמה הטובה והיעילה ביותר.

נקודה נוספת שאנחנו צריכים לבדוק היא, אילו שירותי תרגום הוא מעניק. יש נוטריונים שעובדים עם מגוון רחב של מתרגמים בשפות שונות, אך יש נוטריונים שעובדים רק בשפה אחת ספציפית והם גם עובדים מול רשויות מאותה מדינה. זה כמובן משנה את כל התמונה. לכן חשוב שאנחנו נבחן עם מי הוא עובד ואילו שירותים הוא יכול להעניק לנו, כך נדע אם משתלם לנו לעבוד איתו.

כתוב/כתבי תגובה