עו"ד צבאי לייצוג מול הוועדה הרפואית

עו"ד צבאי לייצוג מול הוועדה הרפואית

וועדה רפואית עלולה להיות אירוע מלחיץ ומעורר חרדה עבור לא מעט חיילים. המטרה שלהן היא לקבוע את הפרופיל הצבאי של החייל, ובהתאם לכך להחליט לגבי השיבוץ שלו בצבא, אופי התפקידים שהוא מסוגל לבצע וכדומה. לא מעט חיילים מעוניינים לערער על הפרופיל שנקבע להם, לעיתים מדובר על חיילים שקיבלו פרופיל נמוך מכדי להתקבל ליחידות מובחרות, וברצונם להעלות את הפרופיל, ואילו במקרים אחרים מדובר בדיוק במצב ההפוך. בכל מקרה, מי שמעוניין לערער על החלטת הוועדה הרפואית, כדאי לו להיוועץ בעורך דין צבאי. עו"ד צבאי לייצוג מול הוועדה הרפואית מהווה יתרון משמעותי, היות והוא מודע לכל התקנים והחוקים השונים, ולכן יודע להתאים את הטיעונים שלו למערכת. חייל שיעמוד הפני הוועדה הרפואית בכוחות עצמו, עלול למצוא את עצמו נהדף על ידי הבירוקרטיה, מבלי בכלל להיות זכאי להציג את טענותיו. אך עורך הדין הצבאי מכיר את המערכת מבפנים, ולכן הוא יוכל לשפר בצורה משמעותית את הסיכויים לשנות את החלטת הוועדה.

עו"ד צבאי לייצוג מול הוועדה הרפואית – למה אסור לוותר עליו?

כאמור, הצבא נחשב לגוף גדול ומסועף, בעל בירוקרטיה ענפה וקושי גדול לשנות את ההחלטות שלו. חייל שקיבל למשל פרופיל נמוך מידי כדי להתקבל ליחידה מובחרת ומעוניין לערער על ההחלטה, לא יצליח לעשות זאת בצורה עצמאית. הדבר מצריך השגה של אישורים שונים מרופאים מומחים, הגשה של הטפסים המתאימים וכמובן עמידה בזמנים, היות ומי שמתעכב בהגשת הערעור יתקשה להצליח במשימתו. הצבא מגדיר תקופה מסוימת להגשת הערעור, כך שככל שמתעכבים כך מתמעטים הסיכויים של החייל לקבלת הערעור שלו. מצד שני, לצורך הגשת הערעור יש צורך במילוי טפסים ובהגשת אישורים, דבר שכשלעצמו לוקח לא מעט זמן עבור מי שלא מכיר את הנוהל. עורך דין צבאי שמתמחה בתחום, ידע לייעץ לכם לגבי הרופאים שכדאי לגשת אליהם, הוא יסייע לכם להילחם בבירוקרטיה הצבאית וידאג להגשת הערעור בזמן המתאים. כמובן שעורך הדין מכיר את הנוסח המתאים ביותר להצגת הערעור, תוך כדי הקפדה על ניסוח תקין וברור של הדברים.

לסיכום, עו"ד צבאי לייצוג מול הוועדה הרפואית יכול לסייע בהשגה של כל המסמכים והאישורים הדרושים, במילוי מדויק ומוקפד של הטפסים השונים ובניסוח כתב הערעור בצורה הברורה והבהירה ביותר. עורך הדין ידע כיצד לסייע לחייל לשכנע את הוועדה בדבר אמיתות הטענות שלו, הוא ידע אילו צעדים חשוב לנקוט וכמובן שיקפיד תמיד לעמוד בזמני ההגשה הנחוצים. ניתן לשמוע על לא מעט מקרים שונים של חיילים שמעוניינים לערער על החלטה לא הוגנת של הוועדה הרפואית, אך מתקשים לעשות זאת בכוחות עצמם. עורך דין מנוסה ומקצועי ידע כיצד לאפשר את הדבר, וכיצד לספק לחיילים האלו הזדמנות שניה מול הוועדה. לכן כל מי שמעוניין לערער על החלטת הוועדה הרפואית, חייב להיעזר בעו"ד צבאי.

למידע נוסף על ייצוג של עו"ד צבאי לאתר של קרדונר עורכי דין.

כתוב/כתבי תגובה