מודע צריך ליווי של עורך פטנטים

מודע צריך ליווי של עורך פטנטים

לא פעם אנחנו שומעים על אנשים אשר המציאו מוצרים גדולים וחשובים, אך לא הם זכו להכרה אלא מישהו אחר. הסיבה לכך היא לפעמים מאוד פשוטה, אפשר לומר אבסורדית. אותם אנשים שהמציאו את המוצר, לא התייחסו לכך בצורה נכונה, ולא רשמו אותו כפטנט. זה הוביל לידי כך שאחרים לקחו את אותו פטנט, שינו בו פרט אחד או שניים, ורשמו אותו על שמם, וכך הם זכו בהכרה, שלא נדבר על כך שהם זכו ליהנות מכל הרווח הכלכלי שבעניין.

צריך להבין, המצאת פטנטים היא לא דבר פשוט, זה יכול לקחת שנים ארוכות של מחקר ופיתוח. אך זה חלק מהעבודה, על מנת להפיק תועלת כלכלית ואחרת מהפטנט, צריך גם לבצע תהליך מסודר של רישום הפטנט, אומנם זה תהליך בירוקרטי, פרוצדוראלי, אך הוא חשוב, כי בעולם שלנו, מה שלא רשום, כאילו לא קיים, ואז כל אחד אחר יכול ליהנות ממנו.

זו הסיבה שכל מפתח, ממציא, יזם ואפילו כל חברה עסקית שעוסקת בתהליכים של מחקר ופיתוח, משתמשת בשירותיו של עורך פטנטים מקצועי. אדם שיודע כיצד לבצע את הרישום באופן מסודר. הוא יודע כיצד לחפש אצל רשם הפטנטים, אם קיים פטנט דומה ואם אנחנו אכן מייצרים משהו חדש, הוא יודע לעבוד מול משרד הפטנטים כך שנוכל להגיש תוכניות מלאות אודות הפטנט שלנו ולאחר מכן, גם לבצע את הרישום בצורה נכונה, לפני שאחרים יעשו זאת.

צריך לומר, יש כללים ברורים כיצד לבצע רישום של פטנטים. לא במקרה אנחנו מתבקשים לבצע רישום מדויק, על פי כל הכללים והסעיפים, זאת על מנת שלא ייוצר מצב בו אנחנו מגישים תוכנית שלא יכולה להתקבל וסתם עבדנו לחינם.

צריך לומר, כל פטנט במובן מסוים מתבסס על פטנט אחר, אך אין זה אומר שאין בו משהו ייחודי, משהו מקורי. עורך פטנטים יעזור לנו להדגיש נקודה זו וחשוב לא פחות, הוא יעזור לנו להבליט את היתרונות והחשיבות של הפטנט שלנו, על מנת שבעת תהליך הרישום יהיה ברור כיצד הוא יכול לעזור.

כתוב/כתבי תגובה