איך בוחרים עורך דין לחוזים?

איך בוחרים עורך דין לחוזים?

עורך דין לענייני חוזים מלווה את הלקוח כבר משלב תכנון העסקה ועד לסגירתה. על מנת לבחור עורך דין טוב, חשוב לשים לב להתאמה בין השירות שמציע עורך הדין לבין החוזה שיש ברצונכם להכין. ראשית, מומלץ לבדוק באילו סוגי חוזים מתמחה עורך הדין. אין טעם להיעזר בעורך-דין שמתמחה בחוזים מסוג אחר מזה שאתם מחפשים.     

בנוסף, מומלץ לקבל מידע אודות עורך הדין, כגון קורות חייו, מאמרים שפרסם בתחום, התייעצות עם אנשים אחרים שקיבלו את שירותיו ועוד. אם המידע שברשותכם מספק אתכם, כדאי להיפגש עם עורך הדין פנים-אל-פנים, ובכך לעמוד על טיבו ולבחון את רמת ההתמחות שלו בתחום שבו נכתב החוזה. חשוב גם לשים לב למידת אדיבותו ולתודעת השירות שמלווה אותו.

הכנת חוזה משפטי איכותי איננה עבודה קלה לרוב, והיא מצריכה מעורך דין שמתעסק בתחום זה להיות בעל ידע והבנה משפטית נרחבים ויכולות התנסחות ברמה טובה. עם זאת, עליו להתאים את ההסכם למצבם של הלקוחות ולהתחשב בנסיבות החוזה, הסיכונים המשפטיים ועוד. יכולת חשובה נוספת לעורך דין בתחום זה היא היכולת לניהול משא ומתן שיועיל ללקוח, תוך הבנה מה הם הנושאים בחוזה עליהם הלקוח מוכן להתפשר ומה הם הנושאים החשובים לו ביותר.

על עורך הדין לנהל את המשא-ומתן במידה, על מנת להביא תועלת ללקוחותיו – ויחד עם זאת להימנע מלסכל עסקאות.

תפקידיהם של עורכי הדין מתחום החוזים

1. הכנת חוזים מסחריים – תחום זה כולל ניהול של משא ומתן בין הצדדים, תכנון מקדים, ניסוח חוזים ומתן ייעוץ בעניין ההשלכות של ההתקשרות המסחרית, כגון: הסכמי הרשעות, הסכם סודיות, הסכם מייסדים, הסכם השקעה ועוד. בנוסף, הכנת חוזים בתחום המקרקעין: החל מבדיקת הנכס לפני רכישה, ניהול המשא ומתן ועד לסגירת העסקה, וכן הכנת חוזה שכירות או רכישת דירה, משרד, מבנה ועוד.

2. מתן ייעוץ בעניין ניהול סכסוכים וייצוג הלקוח בערכאות- עורך דין ניר אביבי ילווה באופן מקצועי את הלקוח בכל הנוגע לסכסוכים, (כגון הפרה של הסכם) וילווה אותו משפטית בערכאות שונות.

כתוב/כתבי תגובה