מחיקת חובות

מחיקת חובות

היום ניתן לשמוע על יותר ויותר אנשים, אשר מתעניינים בהליך של מחיקת חובות. חשוב להבין כי מדובר על פרוצדורה משפטית, אשר מאפשרת לכל חייב לפתוח דף חדש ולהיפטר מהחובות שלו. כמובן שאין מדובר על פתרון שמתאים לכל אחד, היות והדבר מתאפשר רק בתור באופציה האחרונה ביותר, כאשר החייב לא הצליח לעמוד בחובותיו ולא הצליח להגיע להסדר תשלום שמתאים לנושים שלו. במקרים מסוג זה, בית המשפט יכול להעניק לחייב צו, אשר מוחק את כל החובות שלו ומעניק לו הזדמנות להתחלה חדשה. כדאי לציין כי ניתן לבצע את ההליך הזה במקרים של פשיטת רגל, או לחילופין, בהליך של הוצאה לפועל. מומלץ כמובן להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי ומנוסה שמתמחה בתחום כמו עורך דין מאור לוי, היות וזוהי הדרך היחידה לעבור את כל התהליך בצורה היעילה והפשוטה ביותר.

מחיקת חובות – פרטים טכניים שכדאי להכיר

קודם כל, כדאי לדעת כי הליך פשיטת רגל, הינו הליך שבו החייב מגיש בקשה לפשיטת רגל, היות והוא אינו מסוגל לשלם את חובותיו. בסופו של ההליך, מתבצעת מחיקת חובות, אשר מאפשרת לחייב להתחיל דף חדש בחייו. עם זאת, כדאי לדעת כי ישנם חובות שלא ניתן למחוק, כמו למשל, חובות שהצטברו כתוצאה ממעשי מרמה שונים. כדאי לדעת כי בית המשפט יכול לקבוע פטור חלקי או לחילופין, פטור מלא, בעקבות חובות שהצטברו כתוצאה מאי תשלום מזונות. 

כאשר מדובר על הוצאה לפועל, כדאי לדעת כי במידה ונפתח לחייב תיק בהוצל"פ, הוא עלול לסבול ממגבלות שונות, כגון עיקול משכורת, עיקול רכב, צו איסור יציאה מהארץ וכדומה. החייב יכול לבקש לפרוס את החובות שלו לתשלומים קטנים יותר ואף להגיש בקשה לאיחוד תיקים. אך במידה ופעולות אלו אינן מסייעות לו, הוא יכול להתחיל הליך של מחיקת חובות בהוצאה לפועל.

קראו מתי נדרשים שירותיו של עורך דין ירושה

כתוב/כתבי תגובה