הסדרת מעמד לידועים בציבור – הכל על התהליך

הסדרת מעמד לידועים בציבור – הכל על התהליך

ההגדרה המתאימה לידועים בציבור היא שהם בני זוג שאינם נשואים זה לזה אבל מנהלים משק בית משותף ויחסי אישות. הסיטואציה הזאת מתאימה לרבים מאנשים המגיעים לפרק ב' המחפשים זוגיות קבועה אבל רוצים להשתית את מערכת היחסים ביניהם על הסכם מתאים. נכללים בה גם זוגות שאחד מהם הוא חסר דת, זוגות מעורבים מבחינה דתית, זוגות חד מיניים, פסולי חיתון ועוד מקרים שאינם מוסדרים בחקיקה ממשלתית ואינם יכולים להתחתן על פי הדת. עורך דין יכול לסייע לידועים בציבור להסדרת מעמד ידועים בציבור בהתאם לאפיון של כל מקרה.

הסכם ממון ונושאים אחרים

הסכם ממון חשוב לפני שבני הזוג ממסדים את מערכת היחסים בצורה הדוקה. בהסכם כזה ייקבעו זכויות בעל הדירה בעת שבן הזוג מגיע לגור, קביעת תשלום דמי שכירות אם יש צורך בכך, הסדרת תשלומי משכנתא אם קיימים ועוד. נושא אחר חשוב הוא עריכת צוואות המסדירות את חלוקת הרכוש הקיים. תחום אחר הוא מזונות ומשמורת על ילדים בעת היפרדות ועוד. הצורך בהסכמים כתובים נובע מהסיבה הפשוטה שבני הזוג אינם נשואים. עלולים להיווצר מצבים בהם אחד מבני הזוג חייב להוכיח כי הוא ידוע  בציבור, ולא תמיד הדבר קל לעשותו. 

יישום הסכם

כאשר יש הסכם כתוב כל הנושאים הללו כתובים וקשה לערער עליהם. כל אלו נועדו לכך שבעת פירוד עם משבר קשה המתלווה אליו לא יהיה צורך, בין היתר, בהתדיינות משפטית. במקרים שבכל אופן מגיעים לדיונים בבתי דין לענייני משפחה יהיה צורך בייצוג מקצועי ואיכותי. עורך דין משרד הפנים, בעל מוניטין בתחום ייצג היטב, ישתמש בתקדימים משפטיים, יציג מסמכים, יביא עדויות ועוד, והכול, כדי לזכות בתביעה לטובת לקוחו. כל השירות המקצועי ייעשה עם יחס אישי.

כתוב/כתבי תגובה