היתרונות של האזרחות הפולנית לאזרחי ישראל

היתרונות של האזרחות הפולנית לאזרחי ישראל

לא במקרה הרבה מאוד ישראלים מחפשים בשנים האחרונות דרכים כיצד להשיג אזרחות זרה, ולא במקרה הרבה מאוד ישראלים מחפשים דרכים כיצד להשיג דווקא אזרחות פולנית. לשמחתם, ישנן לא מעט דרכים כיצד לקבל אזרחות זרה ובפרט פולנית. 

בשביל להבין את היתרונות שבדבר, מה שכמובן יסביר מדוע ישראלים רבים מעוניינים באזרחות זרה ובפרט פולנית, צריך להבין למה בכלל אפשר לחפש ולקבל אזרחות שכזו. מה שבעבר לא בהכרח היה רלוונטי וחשוב, הפך עם השנים למוצר מאוד מבוקש בקרב ישראלים רבים. 

למעשה, עוד משנות החמישים-שישים, יכלו מי שחיו בעבר בפולין וצאצאים לקבל אזרחות פולנית. ישראלים יכלו לבקש אזרחות כזו רק משנות התשעים, אז הגוש הקומוניסטי נפל ופולין נפתחה בפני הציבור הישראלי. ברגע שנוצר האיחוד האירופי ופולין השתלבה בו, אז היתה משמעות לאזרחות שהמדינה סיפקה, בין אם זה ליוצאי פולין, אנשים שנולדו במדינה ועזבו אותה ובין אם זה לצאצאיהם שיכלו לקבל בזכות הוריהם אזרחות מקומית. 

מה היתרונות של זה

היתרון הבולט הוא, ברגע שפולין השתלבה באיחוד האירופי, אזי שהאזרחות היא איננה רק פולנית אלא אזרחות של האיחוד הפולני כולו. כלומר, אנחנו יכולים להשתמש בה לצורך מעבר לכל מדינה באירופה ששייכת לאיחוד, אנחנו יכולים להשתמש בה לצורך עבודה באיחוד, לימודים או כל דבר אחר, באופן חוקי לגמרי. 

חשוב לציין, עבור צעירים וצעירות רבים זה פותח דלת משמעותית הן מבחינת שוק הלימודים והן מבחינת שוק העבודה, כמו כן, זה מאפשר להם ליהנות ממלגות ומענקים שונים שהאיחוד מעניק לכל מי שמתגורר בשטחו או נחשב לאזרח של האיחוד. 

מעבר לכך, הרבה יותר קל לעשות עסקים כאשר יש דרכון זר, בפרט אם הוא דרכון פולני. 

למדו כיצד עורך דין דרכון פולני יוכל לסייע לכם בבדיקת זכאות

כתוב/כתבי תגובה