חוויתם רשלנות רפואית בלידה – מה אתם יכולים לעשות?

חוויתם רשלנות רפואית בלידה – מה אתם יכולים לעשות?

מי שחווה רשלנות רפואית יודע לספר על תחושה של בגידה באמון, על כאבים שיכולים היו להימנע וגם על נזקים רפואיים חמורים ובלתי הפיכים. במידה ואתם סבורים שחוויתם רשלנות רפואית בלידה, חשוב כי תפעלו באופן הנדרש כדי לפצות את עצמכם על מה שקרה, וכן כדי לגרום למערכת הרפואית להיות אחראית ומקצועית יותר. אחד התרחישים הרווחים למרבה הצער הוא רשלנות בלידה. מדובר על מצב בו יולדת מגיעה לחדר לידה, ובמהלך הלידה הצוות לא פועל כראוי, כתוצאה מכך נגרם נזק מסוים ליולדת או לתינוק.

להגשת תביעת רשלנות רפואית >>>

להבין שהייתה רשלנות, זה השלב הראשון

לפני שבכלל מדברים על מה שצריך לעשות חשוב כי היולדת ובן זוגה ידעו להגדיר כי אכן התרחשה כאן רשלנות. שהיחס של הצוות לא היה ראוי, שהמיילדות לא פעלו כפי שהן צריכות היו לפעול, שמהירות התגובה לא הייתה במיטבה, או שלא התייחסו לבדיקות או לתלונות של היולדת במהלך הלידה. כאשר ברור ליולדת כי מה שהיה בחדר הלידה לא היה תקין – היא יכולה לברר הלאה ולדעת אילו צעדים נוספים עליה לעשות כדי לפצות את עצמה במידת האפשר על הרשלנות הרפואית שהיא חוותה.

כיצד ניתן לקבל פיצויים?

בכל מקרה של רשלנות רפואית צריך ליצור קשר עם עורך דין נזיקין לשם בדיקת המצב. הבדיקה תכלול את הנזקים ואת חומרתם כמו גם את אופי הטיפול שבוצע על ידי הצוותים הרפואיים. ככל שניתן להוכיח שנוצר נזק בגין טיפול רשלני אפשר יהיה לדרוש פיצויים כספיים בהתאם לחומרת הנזק ולפי פרטים נוספים אחרים. התהליך הזה אינו פשוט ולא ישים לכל אחד, עורך דין רשלנות רפואית צריך להיות בתמונה כדי להוביל את התהליך למימוש מקסימלי.

כתוב/כתבי תגובה