עורך דין מסחרי

עורך דין מסחרי

תפקידו של עורך דין מסחרי לא מתחיל ונגמר בייעוץ או בייצוג משפטי במקרה של סכסוכים או מחלוקות עסקיות. במידה רבה, תפקידו בשגרה גם למנוע מבעוד מועד קשיים, תקלות או "קלקולים", בין היתר על ידי ניסוח חוזים והסכמים מסחריים. עורכי דין בתחום הזה צריכים להיות בקיאים הן בשפה העסקית והפיננסית, הן בשפה הבנקאית והן בלשון המשפט ובכל דיני החוזים והפסיקה העדכנית הרלוונטית בתחום.

חתימה עם הסכמים וגישור בעת הצורך 

כלי עבודה מרכזיים שבעזרתם עורך דין מסחרי מסייע לפעילות עסקית ומסחרית תקינה בארץ או מחוצה לה כוללים חוזים והסכמים בעלי תכלית מסחרית. כך לדוגמא, הסכם מייסדים מאפשר הקמה של חברה, תוך איזון וחלוקת סמכויות בין שותפים. הסכם שותפים דומה במהותו הכללית להסכם מייסדים, אך הוא מתאים לעסקים שאינם מוגדרים כ"חברה בע"מ". עורכי דין מסחריים בקיאים גם בהיערכות המגינה על עסקים ועל בעלי תפקידים מפני ניגוד עניינים, מניעת תחרות מסחרית לא הוגנת, מניעת הפרת סודיות, אי תחרות וכיוצא בזה. במידה ובכל זאת מתגלע סכסוך עסקי, רצוי להיעזר בעורך דין מסחרי המתפקד גם כמגשר מוסמך. 

טיפול בעסקאות מורכבות ועתירות הון 

מעורבותו של עורך דין מסחרי עשויה להיות קריטית, בקשירת הקצוות בעסקאות מסחריות מורכבות ו/או עתירות הון. לדוגמא, טיפול במכירה או רכישה של נדל"ן מסחרי, ברכישת פעילות של עסק אחד על ידי עסק אחר. כמו כן, עורכי דין מסחריים עשויים לטפל עבור לקוחותיהם בשורה של נושאים נוספים, כגון תביעות מצד עובדים לשעבר שפוטרו, ניסוח הסכמי עבודה וחוזים של בכירים, התמודדות עם תביעה של לקוחות שנידונות בבתי המשפט ואף תביעות לשון הרע. אלה תביעות שמוגשות כנגד גורמים עסקיים ואחרים, שמעוניינים לגרום נזק למוניטין או לשם הטוב של חברה, שותפות או איש עסקים. 

לפרטים נוספים וליצירת קשר: https://www.ivri-kerner.co.il/

כתוב/כתבי תגובה