הטרדה מינית – מכת מדינה

הטרדה מינית – מכת מדינה

הטרדה מינית היא תופעה רחבת היקף. היא מתרחשת בכל שכבות החברה, במקומות עבודה, בתוך המשפחה, בסביבת הלימודים וגם באמצע הרחוב. גם תופעת האשמות שווא בהטרדה מינית הולכת וגוברת. אז מה אפשר לעשות?

חוויתי הטרדה מינית – מה אפשר לעשות?

אישה או גבר, שחוו הטרדה מינית צריכים לפנות לייעוץ משפטי ראשוני כדי להבין האם מבחינת החוק אכן מדובר על הטרדה מינית, האם כדאי להגיש תלונה, מה הסיכוי לנצח במשפט פלילי והאם גם יש עילה לתבוע פיצוי כספי מן החשוד בהטרדה מינית.

בנוסף, אם מדובר על מקרה חד פעמי, חשוב להבהיר באופן שאינו משתמע לשתי פנים, שאת לא מעוניינת, כדי להגדיל את הסיכוי להצליח בהליך משפטי, אם הדבר יחזור על עצמו.

מומלץ גם לתעד – על ידי הקלטה קולית, סרטון וידאו, צילום מסך הטלפון וכן הלאה, את מקרי ההטרדה, כדי שיהיו לך ראיות מוחשיות. כך עורך דין פלילי מקצועי כמו באתר https://www.ese.co.il יוכל לסייע לך באופן אופטימלי.

לבסוף, אם מדובר על הטרדה במסגרת כמו מקום עבודה, או לימודים, יש ליידע את הממונים.

לבסוף, מומלץ להגיש תלונה במשטרה – בליווי של עו"ד פלילי.

הגישו נגדי תלונת שווא על הטרדה מינית  – מה אפשר לעשות?

קיימים מקרים רבים של תלונות שווא על הטרדה מינית, אך בכל מקרה – אם בית המשפט החליט להרשיע את החשודים, הם צפויים לקבל את העונשים הקבועים בחוק. 

לכן, אם הועלה נגדכם חשד בהטרדה מינית, חשוב לפנות בדחיפות אל עורך דין פלילי, בעל ניסיון בייצוג חשודים בהטרדה מינית, כדי להגדיל משמעותית את הסיכוי שלכם להוכיח את חפותכם.

הטרדות מיניות הן אולי מכת מדינה, אבל אתם לא חייבים להיות הנפגעים הבאים! פנו לעו"ד פלילי בהקדם כדי לטפל בבעיה על הצד הטוב ביותר!

קראו גם על שימוע לפני הגשת כתב אישום

כתוב/כתבי תגובה