ויזה לישראל – איך מקבלים ומה היא מאפשרת?

ויזה לישראל – איך מקבלים ומה היא מאפשרת?

לא מעט מדינות, מחייבות את כל מי שמבקש להיכנס אליהן, לקבל אשרת כניסה, ויזה. אחרת הוא לא יכול להיכנס בצורה חוקית. ישנן מדינות שדורשות לקבל אשרה מראש וישנן מדינות שמספקות אשרה שכזו לתקופת ימים מסוימים, ברגע שמגיעים אל אחד מגבולות המדינה. 

המצב איננו שונה בישראל. למעשה, המצב כאן הוא מאוד ייחודי. מסיבות ביטחוניות ודמוגרפיות, הרי שישראל מחייבת כל מי שנכנס אליה לקבל אשרה, יש מקרים שהיא מאפשרת לאפשר כניסה ברגע שמגיעים אל מעבר גבול רשמי, אז מקבלים ויזה לתקופת זמן מוגבלת, כאשר אזרחי מדינות אחרות יצטרכו לעבור תשאולים ולקבל ויזה בארץ המוצא, לפני שהם מגיעים לישראל. 

צריך לומר, להבדיל מאירופה או מדינות אחרות בעלות גבול יבשתי, הרי שהגבולות בישראל, כידוע, הם עם מדינות שמוגדרות או הוגדרו בעבר כמדינות אויב, לכן גם לא ממהרים לתת ויזה לישראל לכל מי שמגיע אל עמדת גבול ומבקשת לעבור דרכה אל מדינת ישראל. 

איך מגישים בקשה לויזה

בזמן להגיש בקשה לויזה בישראל, צריך להציג מסמכים שמלמדים שאין שום כוונה להשתקע בישראל, בין אם אלו מסמכים שמלמדים על עבודה, לימודים או כל דבר אחר. יש לעבור ראיון בשביל להוכיח שמגיש הבקשה איננו חבר בשום ארגון המהווה סכנה לקיומה של מדינת ישראל ועוד שורה של שאלות רלוונטיות לנושא. 

צריך לציין, קיימים הבדלים בין ויזות רגילות לויזות מיוחדות, דוגמא ויזת עבודה שניתנת לתקופת זמן מוגבלת עבור עובדים בתפקידים שונים על פי חוק, ויזה סטודנט שניתנת לסטודנטים או ויזות אחרות כמו תושב ארעי בישראל

ההבדל בין מי שזכאי להיכנס לישראל ולקבל ויזה במעבר גבול לבין מי שצריך לעבור תחקיר מראש, נובע מסיבות ביטחוניות או מסיבות פוליטיות מסוימות.

כתוב/כתבי תגובה