איך עורך דין לשון הרע יכול לעזור לנו

הוצאת דיבה, רכילות או פגיעה בשמו הטוב של אדם נחשבים לפגומים מבחינה מוסרית. יחד עם זאת, במדינה מודרנית יש גם לחוק מה לומר בעניין. עורך דין לשון הרע מסביר כי בישראל נחקק חוק בשנת 1965, המגדיר קווים מנחים לזיהוי לשון הרע. יחד עם זאת, את האמור בחוק הרחיבו מאוד לאורך השנים פסיקות בתי המשפט. במידה ונתקלתם בפרסומים שקריים אודותיכם, אם פגעו בשמכם הטוב, גרמו לכם להשפלה או לעג, תרצו בוודאי לדעת כיצד עורך דין לשון הרע יוכל לעזור. 

לשקם את השם הטוב והמוניטין 

לשון הרע יכולה להופיע באמצעי התקשורת, באינטרנט אך גם להתפרסם ברשות הרבים בצורה אחרת, ללא קשר לאמצעי תקשורת שונים. רק לאחרונה זכה בעל עסק בתביעה בסך של 200,000 ₪ בגין לשון הרע תוך שימוש באפליקציית מסרים.  

לשון הרע עלולה לפגוע במעמדו האישי של אדם, במוניטין עסקי, להלעיג אותו, לגרום לנזקים שונים, בין אם חומריים ובין אם רגשיים. משום כך, עורך דין לשון הרע נועד בראש ובראשונה לאפשר למי שנפל קורבן ללשון הרע, להתחיל תהליך של התמודדות, שיקום השם הטוב והצלת המוניטין. כדאי להוסיף כי לשון הרע יכולה להתייחס למאפיינים שונים, לרבות מגבלה גופנית, תכונה, ג'נדר, גזע ועוד כהנה וכהנה. 

מה המשמעות של תביעת לשון הרע 

מבחינה מעשית, עורך דין לשון הרע יכול לעזור לנו משום שסוג הפגיעה הזה נחשב לעוולה אזרחית. ניתן להיעזר בעו"ד בהגשת תביעה לשם קבלת פיצוי אפילו ללא הוכחת נזק. על מי שפרסם את הפרסום הפוגע או המבזה להוכיח שלא כך הדבר. זאת ועוד, במקרים מסוימים אף ניתן לפתוח הליך נוסף בעל משמעות פלילית. בהליך אזרחי, גובה הפיצוי יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים ויותר, על פי נסיבות המקרה. 

פרטים באתר: http://www.evyatarlaw.co.il/

כתוב/כתבי תגובה