גירושין בישראל

גירושין הם הפרדה משפטית בין שני אנשים. נכון, זה נשמע כמו מינוח קר וגירושין הם בהרבה מקרים לא דבר טכני, אל רגשי מאוד ואפילו יצרי. גירושין הם סוף של מערכת יחסים שהגיעה לשיאה בנישואין בין שני אנשים אוהבים וזה תמיד דבר עצוב, גם אם זה הדבר הנכון לעשות. זה נכון בעיקר לגבי גירושין בישראל. הרבה אנשים בישראל עדיין חיים בחברה שהיא שמרנית ובעיני רבים יש תפיסה שגויה שגירושין מעידים על כשלון, לכן אנשים רבים מרגישים רע עם הגירושין שלהם. גם המשפחות והחברים של המתגרשים לוקחים את זה בצורה קשה, לעתים אפילו יותר מהזוג עצמו.

מה מאפיין גירושין בישראל?

משום שגירושין הוא תהליך המסמל את פירוק הנישואין וזהו דבר שיכול להעלות אמוציות מאוד גדולות, במקרים רבים גירושין יהיו מלווים בקשיים רגשיים, בהרבה אגו ולעתים אף חלילה רצון להכאיב לצד השני ולנקמנות. אבל חשוב להבין שדרך זו רק גורמת להימשכות הסבל בקרב בני הזוג והדבר הנכון ביותר הוא לעשות את הדברים בצורה מפוכחת ובשיקולים קרים. נכון, זה קשה לנהוג כך כשמדובר על עניין רגשי מאוד, לכן אתם צריכים להיעזר בגורמים מקצועיים כמו עורך דין לענייני גירושין שילווה אתכם בתהליך הזה של הגירושין ויעזור לעם לעשות אותו בצורה נכונה מבחינה פרקטית על מנת שתצאו מהתהליך הזה בצורה כמה שפחות פגיעה.

גירושים הופכים להיות יותר נפוצים עם השנים ובשנים האחרונות ניתן לראות יותר זוגות שמתגרשים. זה לא קורה רק בהקשר של גירושין בישראל. גם במקומות אחרים בעולם זה קורה. יש לכך הרבה סיבות, אבל הסיבה החשובה ביותר היא שאנשים לא מרוצים מהזוגיות שלהם ורוצים לסיים אותה. אז נכון שישראל היא עדיין חברה שחלקה שמרנית, אבל עדיין יש יותר הבנה וקבלה של זכותם של אנשים לא להישאר במערכת יחסים שאינה טובה כבר עבורם.במקרים כאלה, עורכי דין גירושין יכולים לסייע לזוגות בתהליך הגירושין.

כתוב/כתבי תגובה