מה עושים במקרים של  שיימינג בפייסבוק? 

להוציא דיבתו רעה של אדם כלשהו זה אומר, בדרך הכי פשוטה וישירה, לפגוע בו. אומנם כולנו רגילים לחשוב על כך שהרכוש שלנו הוא הדבר הכי יקר שיש לנו, אך בפועל זה לא מדויק. בפועל, למרות כל הציוד שאולי נאגור בחיים וכל הנכסים שיהיו לנו, השם שלנו הוא הדבר הכי חשוב שיש לנו. אם מישהו יפגע בשמנו הטוב, ולא משנה באיזו דרך הוא יעשה זאת, זה לא יהיה משהו שנוכל לעבור עליו לסדר היום. לכן טבעי שגם אתם, כמו אחרים שעברו שיימינג בפייסבוק, תוהים מה ניתן לעשות בנידון. האם באמת זה משהו שתוכלו להתעלם ממנו? או שאולי לפחות תוכלו לפעול לקבלת פיצוי בגין הפגיעה שסבלתם? 

איזה סוג של פיצוי אפשר לקבל במקרה כזה? 

זו אחת מהשאלות הכי חשובות שיש, אך בפועל, אין לכך תשובה אחת נכונה. בפועל אנחנו רואים שכאשר מדובר על מקרים של פגיעה כמו הוצאת דיבה, הדברים מורכבים. המורכבות לידי ביטוי, ראשית, בשאלה כיצד נוכל להוכיח את הפגיעה שספגנו. שנית, כמובן שכל מקרה צריך להיבדק לגופו. לכן, אם גם אתם עברכם פגיעה כלשהי, הדבר החכם ביותר שתוכלו לעשות הוא לפנות אל עורך דין הוצאת דיבה. איש מקצוע כזה יוכל לבדוק את כל הנתונים שתספקו לו, ובהתאם לכך הוא יוכל לעזור לכם להבין האם יש לכם עילה לתביעה או לא. האם יש אופציה שתזכו ותקבלו פיצוי או שעדיף לכם להתעלם ממה שקרה. חשוב להבין שפעמים רבות אותה פגיעה משנה את החיים בצורה משמעותית. בנוסף, אם זו הייתה פגיעה בשמו הטוב של העסק שלכם, עלול להיות שזה גם יגרור הפסדים כלכליים עצומים. לכן ברור מדוע עליכם לפנות אל עורך דין הוצאת דיבה שיוכל לעזור לכם להבין מה כדאי לכם לעשות. 

בחרו היטב את עורך הדין שאליו אתם פונים 

לבחור עורך דין לענייני הוצאת דיבה או למקרים שונים של שיימינג ברשתות חברתיות זה לא קל. הסיבה היא שיש לא מעט עורכי דין בימינו שזו בדיוק ההתמחות שלהם. לכן חשוב לבדוק מה עשו עד היום אותם עורכי דין ועד כמה הם באמת מוצלחים. האם הלקוחות האחרים שלהם, שכבר פנו אליהם בעבר, ממליצים עליה? חשוב ביותר גם לברר עד כמה עוה"ד שבו אתם בוחרים זמין. האם הוא יוכל ללוות אתכם לכל אורך הדרך ובאיזה מחיר? רק אחרי שיהיו לכם את כל הפרטים האלה תוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם. מגיע לכם לקבל פיצוי בגין הפגיעה ולכן רצוי שתפנו לא עו"ד מתאים כמה שיותר מהר. 

כתוב/כתבי תגובה