ייצוג בועדה רפואית – למה לא לעשות את זה לבד

ייצוג בועדה רפואית – למה לא לעשות את זה לבד

כאשר אדם הופך להיות מוגבל מבחינה מוטורית-תפקודית, הוא נחשב כאדם הסובל מנכות. נכות כזו עלולה להתרחש כתוצאה מפציעה או מחלה, והשלכותיה משפיעות באופן משמעותי על מהלך חייו של האדם הנכה. על פי החוק במדינת ישראל, כל אדם ההופך לנכה מסיבה כזו או אחרת, המוסד לביטוח לאומי מחויב לשלם לו קצבה חודשית בהתאם לדרגת נכותו.

כדי לקבוע את דרגת הנכות ממנה האדם סובל, עליו לגשת אל ועדה רפואית מטעם ביטוח לאומי (קראו גם על תביעות ביטוח בלינק זה). בועדה נמצאים רופאים מומחים מהתחום הקשור אל נכותו של האדם שמגיע אל הועדה, לדוגמה אם מדובר על אדם הסובל מנכות כתוצאה ממחלת הסוכרת – הרופא המומחה מטעם הועדה הרפואית שיבדוק אותו, יהיה רופא מקצועי המתמחה בסוכרת והשלכותיה.

תהליך האבחון בועדה הרפואית

כאשר מגיעים אל הועדה הרפואית מטעם הביטוח הלאומי, נמצאים בחדר רופא מומחה ומזכיר מטעם הביטוח לאומי שתפקידו לרשום את תהליך הועדה, הממצאים, אבחנות וסיכום. בטרם ההגעה לועדה הרפואית, יש להגיש את כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים למצב האדם בעל הנכות, כך שבמעמד האבחון הרופא יכול לקבל רקע כללי אודות מצבו של המטופל.

בשלב הראשון הרופא יבקש לקבל מידע מהמטופל בנוגע למצבו והרגשתו, ורק לאחר ממכן יבצע את הבדיקה הגופנית בהתאם לצורך. כדאי לדעת כי הרופא אינו מוסמך למסור למטופל את קביעתו במהלך האבחון, אלא לסכם את מסקנותיו רק לאחר שהמטופל יוצא מהחדר.

מדוע כדאי להסתייע בליווי עורך דין

קביעת דרגת ואחוזי הנכות נתונים לשיקולו של הרופא בועדה הרפואית, כך שהזימון לועדה זו הינו עניין מהותי במיוחד עבור האדם הנכה. בכל מקרה של הגשת תביעה לביטוח לאומי (קבלו מידע נוסף) לצורך קצבת נכות חודשית, הם מזמנים את האדם לועדה רפואית כדי לקבוע את דרגת הנכות.

כדי לקבל את קצבת הנכות המתאימה והמוצדקת ביותר, מומלץ לפנות לעורך דין מומחה בתחום כדי שיוכל להיות נוכח במעמד האבחון בועדה הרפואית ולייצג את מגיש התביעה בצורה מקצועית. עורך הדין יכול לשטוח טענות ולהציג ראיות התומכות בדבריו בצורה רהוטה יותר, כך שסיכויי התביעה מול הביטח הלאומי יהיו גבוהים הרבה יותר לעומת הגשת תביעה עצמאית.

כתוב/כתבי תגובה