מהו נפגע עבירה

מהו נפגע עבירה

נפגע עבירה, הינו אדם שנפגע ישירות ממעשה עבירה, וכן נפגע מעבירת תעבורה, ייחשב כנפגע עבירה רק במקרים של תאונת "פגע וברח" או גרימת מוות בנהיגה רשלנית. במקרה שהעבירה גרמה למותו של אדם – בני משפחתו יחשבו בתור נפגעי עבירה.

מהו נפגע עבירה

אחת הדוגמאות של נפגע עבירה, יכולה להיות כתוצאה מתאונת "פגע וברח". וזו עבירת תנועה המתרחשת כאשר אדם מעורב בתאונת דרכים ועוזב שלא כחוק את זירת התאונה. 

ברוב המדינות, חוקי התעבורה קובעים כי אדם המעורב בתאונה, צריך לנקוט בצעדים מסוימים לאחר התאונה כדי להבטיח שכל הצדדים יהיו בטוחים והחלפת המידע יהיה ראוי. פגע וברח מתרחש כאשר נהג לא מצליח לעקוב אחר חובות אלה ועוזב את הזירה, לעיתים קרובות כדי להימנע מאחריות למה שקרה. 

פגע וברח יכול להתרחש, כאשר שני נהגים מתנגשים, כאשר נהג פוגע בהולך רגל או באופנוע, או כאשר נהג פוגע ברכב או במבנים.

>קראו מידע מקצועי באתר עורך דין פלילי בצפון

עונשים פליליים בגין תאונת פגע וברח

נהג שמבצע פגע וברח, צפוי להיות חשוף לדו"ח תנועה כבד, בגלל אי ​​שהותו בזירת התאונה. עם זאת, בנסיבות רבות, הפגיעה כתוצאה מהתאונה עלולה להיות חמורה יותר, והנהג יכול לעמוד בעונשים נוקשים יותר.

ברוב המדינות, פגיעה במבנה או ברכב לא מאוכלס, עלולה לגרום לפגיעה וביצוע עוול, תוך השארת זירת התאונה בה התרחשה הפגיעה באדם, והיא עלולה לגרום להאשמה בפשע. לא מומלץ.

יציאה מזירת תאונה, כאשר היה אדם מת בה או כשאדם מוטל במקום פצוע, תביא בדרך כלל לזימון משמעותי לבית המשפט וכן החלת קנסות כבדים ביותר. מכיוון שעזיבת אדם שנפגע, מציבה אותו בסיכון גדול לפגיעה קשה יותר, חוקי המדינה מתייחסים לפעולות כאלה בצורה קשה מאוד.

כתוב/כתבי תגובה