האם אפשר להוציא דרכון פורטוגלי ללא עורך דין?

האם אפשר להוציא דרכון פורטוגלי ללא עורך דין?

כל מי שגולש בפייסבוק, גוגל ובמקומות אחרים ברחבי הרשת, בוודאי שם לב לפרסומות הרבות של עורכי דין אשר מזמינים אותנו לקבל דרכם דרכון פורטוגלי. האם זה באמת הכרחי להשתמש בשירותיהם או שאפשר לעשות את זה?

מה אנחנו צריכים בשביל להוציא דרכון פורטוגלי?

הרבה מאוד ישראלים מנסים בשנים האחרונות להוציא דרכון זר, כשהמוביל הוא ללא ספק דרכון פורטוגלי. מי שמתלבט בנושא, תוהה האם עליו לשכור עורך דין מומחה בהוצאת דרכון פורטוגלי או שמא הוא יכול לעשות את זה בעצמו ולחסוך בכך כסף וזמן.

לפני שנענה על השאלה, האם אפשר להוציא את זה ללא עזרה של עורך דין, צריך להבין את התהליך שמוביל לקבלת דרכון. בשלב הראשון יש לוודא אם בכלל אנחנו זכאים לקבל דרכון ואחר כך יש לאסוף את החומר שמוכיח שאכן יש לנו זכאות, עלינו לתרגם אותו ולשלוח את החומר לקהילה היהודית בפורטוגל שתאשר את הזכאות וכן לממשלת פורטוגל שתעבור על הבקשה, ותחליט האם לאשר אותו.

האם ומדוע אנחנו זקוקים לעורך דין בשביל זה?

התשובה היא כן, אנחנו זקוקים לעורך דין, אין לנו אפשרות לעשות את זה לבד. זה נובע מכמה סיבות. ראשית, הרשויות בפורטוגל לא רוצות שכל אחד יפנה אליהן באופן עצמאי ולכן הן מעדיפות לעבוד מול משרדי עורכי דין באופן מסודר.

שנית, יש צורך לתרגם את המסמכים בשביל שהם יקבלו תוקף משפטי. לשם כך אנחנו נעזרים בעורכי דין שיכולים לבצע תרגום נוטריוני ולחתום עליו. שלישית, כל התהליך עצמו, דורש הרבה פעמים דברים שקשורים להיבטים משפטיים כאלה ואחרים, על כן יש צורך בשירותיו של עורך דין.

חשוב להדגיש, זה עובד לטובתנו במובנים רבים. מאחר ומדובר בתהליך שלוקח זמן ודורש הרבה מאוד התעסקות בירוקרטית ופרוצדוראלית, אז מוטב שמשרד מקצועי, רציני, יעבוד בזה ולא אנחנו. אנחנו נבצע את מה שעורך הדין מבקש מאיתנו, והוא יטפל בהכל. זה יהיה הרבה יותר פשוט וקל עבורנו, יחסוך לנו לא מעט זמן ואפילו גם לא מעט כסף בתהליך.

כתוב/כתבי תגובה