אם שותים לא נוהגים – על עבירות נהיגה בשכרות

אם שותים לא נוהגים – על עבירות נהיגה בשכרות

נהגים ששותים לשוכרה, אינם אחראים בעת הנהיגה שלהם ולכן הם עלולים לבצע עבירות ותאונות קשות שיובילו למקרים קשים של פציעה ואף למוות  עבור כל מי שנמצא במכונית שלו ובמכונית שבה הוא התנגש.

חומרת העונש על נהיגה בשכרות

משטרת ישראל ובתי המשפט מחמירים מאד בכל ההליכים והעונשים לגבי נהגים שנתפסו בשכרות. אף על פי שמתבצע מסע הסברה ארצי בנושא זה לאורך שנים רבות, עדיין קיימת תופעה מדאיגה שבה הנהגים חושבים שלהם זה לא יקרה ולכן נוהגים גם לאחר ששתו משקאות אלכוהוליים.

קיימים שלושה פרמטרים בנושא זה, אם ריכוז האלכוהול בדמו של הנבדק הוא מעל הנורמה, אם הנהג נתפס כשהוא שותה משקה אלכוהולי בזמן הנהיגה או אם נמצאו שאריות של סמים בגופו.

חוק נהיגה בשכרות

החוק מטיל כמה סוגי עונשים על מי שנתפס נוהג בשכרות וזאת על פי חומרת המקרה. זה מתחיל בקנסות, שלילת רישיון הנהיגה, עבודת שירות, מאסר על תנאי ואף מאסר בפועל לכמה חודשים או לכמה שנים.

בדיקות של המטרה בנושא השכרות

כדי להוכיח שהנהג נהג בשכרות, מתבצעת בדיקה של ריכוז האלכוהול ואם מתגלים לפחות 50 מ"ג על כל 100 מיליליטר של דם, הרי שהנהג היה שיכור. אופציה נוספת היא בדיקת ינשוף, אם יש מעל 240 מק"ג אלכוהול באוויר שהצטבר בתוך מכשיר הינשוף, גם כאן מדובר בנהג שיכור.

דרגות העונש לנהגים שיכורים

אם מדובר בפעם ראשונה ובהתאם לנסיבות המקרה וגם לתוצאותיו, קיימת מידה של סלחנות בנושא פסילת רישיון הנהיגה ובנושא העונש.

אך אם מדובר בנהג שנתפס כבר כמה פעמים, יוחמר עונשו כי לא ציית לתקנות התעבורה ולעיתים היו לכך השלכות חמורות.

כתוב/כתבי תגובה