עורך דין ביטוח לאומי – 3 יתרונות בולטים

עורך דין ביטוח לאומי מכיר מערכת מסועפת זו באופן רוחבי ולכן הוא יודע כיצד לנהל אסטרטגית כל מהלך נגד מוסד זה וגם להצליח, ראו לדוגמה עורך דין ביטוח לאומי אלי מאור!

המוסד לביטוח לאומי פועל באמצעות ועדות רפואיות שתפקידן הוא לקבוע את דרגת אחוזי הנכות של כל מבוטח. בוועדה יושבים אנשי מקצוע שעושים בדרך כלל כל שניתן כדי לא לאשר את אחוזי הנכות הנדרשים כך שהמוסד לא יצטרך לשלם למבוטח זה קצבה חודשית.

התמודדות עם המוסד לביטוח לאומי 

עורך דין מקצועי הפועל בנישה זו יודע כיצד לפעול מול חברי הוועדה כדי להוציא את המיטב והוא מבצע לשם כך את הפעולות הנדרשות כמו לדוגמה: 

  • ייצוג בוועדות הרפואיות תוך הצגת כל המסמכים הרלוונטיים ובמידת הצורך גם חוות דעת של מומחה בנישה המיוחדת.
  • אם אחוזי הנכות שאושרו הם נמוכים ולא תואמים את מצבו הפיסי או הנפשי של המטופל, הוא מגיש ערעור על החלטות הוועדה. בעקבות הערעור הלקוח ועורך דינו מגיעים שוב לוועדה ועושים כל שניתן כדי לשכנע את חברי הוועדה על חומרתו של המצב הרפואי, כדי שיאשרו שיעור גבוה יותר של נכות. בהתאם לכך יקבל המבוטח קצבת נכות זמנית או קבועה ובמקרים ייחודיים גם הבטחת הכנסה.
  • טיפול בכך שתאונת דרכים שקרתה תוכר כתאונת עבודה ובעקבות מהלך זה, הגשת תביעות נגד חברת הביטוח של הנהג הפוגע, נגד חברת הביטוח של המעסיק. כמו כן נגד חברת הביטוח בה יש למבוטח פוליסת ביטוח חיים או ביטוח מנהלים הכוללים סעיף של אובדן כושר עבודה. לכן על הלקוח לקבל פיצוי כספי מלא וגבוה בהתאם למקרה ואם לא יכול לעבוד כלל או שהוא עובד במשרה חלקית וקידומו נפגע.

> קראו גם על עורך דין למשרד הבטחון!

כתוב/כתבי תגובה