מחירון נוטריון: כמה יעלו לכם שירותים נוטריוניים?

מחירון נוטריון: כמה יעלו לכם שירותים נוטריוניים?

כשיש לנו בעיה משפטית כלשהו, בין אם אנחנו צריכים סיוע בהגשת תביעה, ייצוג ברכישת נכס או עריכת צוואה, אנחנו פונים קודם כל לעורך דין, ואכן יש הרבה מאד דברים בהם עוסק עורך דין שעבורם יש לפנות עליו. עם זאת, ישנם גם לא מעט שירותים שבשבילם לא מספיק להסתייע בעורך דין ויש לפנות לנוטריון. הנוטריון הוא עורך דין עם הסמכה מיוחדת ויש פעולות מסוימות שרק הוא יכול לבצע שרובן קשורות באישורים ואימות נכונותם של מסמכים שונים. הנה כמה מהשירותים הנפוצים וטווחי המחירים שלהם.

אימות חתימה

קודם חשוב להבין כי לכל שירות נוטריוני יש מחיר הקבוע בחוק על פי איגוד הנוטריונים וממנו אסור לחרוג. עם זאת, כל נוטריון רשאי לקבוע שכר טרחה נוסף על עבודתו וכאן בעצם תוכלו לבחור נוטריון לפי מסגרת התקציב שלכם. בגדול, מחירון נוטריון נקבע בהתאם לסוגי המסמכים. אימות חתימה יחידה על מסמך סטנדרטי יעלה 195 שקלים, חתימה נוספת תעלה 77 שקלים, אישור העתק צילומי יעלה גם הוא 77 שקלים וכל עותק לאחר מכן יעלה 6 שקלים וכך הלאה.

אישור נכונות תרגום

אחד מהשירותים הנפוצים והחשובים של נוטריון הוא אימות נכונות של תרגום מסמכים. כך למשל אם אתם רוצים לממש צוואה של קרוב משפחה מחו"ל שנכתבה בשפה זרה, רק הנוטריון מוסמך לאשר כי התרגום אכן תואם את שפת המקור. עד מאה מילים ראשונות המחיר יעמוד על 247 שקלים, כל מאה מילים נוספות או חלק מהן 195 שקלים ו-94 שקלים לכל מאה מילים נוספות מעל 1000.

אישור צוואה

שימו לב כי גם אישור צוואה הוא שירות שמעניק נוטריון באופן בלעדי. כלומר, הוא לא חייב לערוך אותה, אבל רק הוא מוסמך לאשר אותה. המחיר הוא 284 שקלים לחותם הראשון ו-145 שקלים לכל חותם נוסף.

שימו לב  – אלו הן כמה דוגמאות על קצה המזלג למחירים של שירותים נוטריונים נפוצים. אנו ממליצים לבדוק תמיד את המחירון בכל זמן נתון בהתאם לשירותים הספציפיים שאתם מחפשים ולזכור כי יש לא מעט שירותים שרק נוטריון מוסמך לתת. 

כתוב/כתבי תגובה