עורך דין המתמחה בפשיטות רגל

עורך דין המתמחה בפשיטות רגל

פשיטת רגל היא בהחלט לא דבר נעים אך לצערנו הרב ישנם אנשים רבים בישראל המגיעים למצב של פשיטת רגל. מצב שכזה יכול להיות גם אצל חייב פרטי, כלומר אדם  פרטי שחייב הרבה כסף ואינו יכול לעמוד בחובותיו וגם עבור חברות או תאגידים אשר החובות עולים על סך נכסיהם והם אינם יכולים לעמוד בתשלומי החובות בזמן. במקרים כאלה ואחרים מוטב להיצמד לעורך דין מנוסה ומקצועי בתחום פשיטת הרגל וחדלות הפירעון שילווה אתכם בתהליך.

כיצד מגיעים למצב של פשיטת רגל?

פשיטת רגל היא בעצם מצב שבו אדם או חברה/תאגיד מגיעים למצב שבו אי אפשר לעמוד כבר בהוצאות החודשיות, בחובות ובהתחייבויות וסך הנכסים של החייב או העסק אינם מספיקים גם כן לכסות את חובותיו. במקרה כזה יוכל החייב להגיש בקשה לפשיטת רגל שלאחר בחינת הקריטריונים ועמידה בהם ימנה בית המשפט ממונה שייתן צו לפתיחת הליכים. לאחר מכן יחל בהליך פשיטת הרגל שבמהלכו הוא יגיע להסדרי חוב מול הנושים השונים, ינהל את קופת הנושים, יכנס את נכסיו של החייב ויטיל את ההגבלות השונות של פושט הרגל. הגעה למצב של פשיטת רגל יכולה לקרות כתוצאה מחוסר השכלה פיננסית והתנהלות פיננסית לא נכונה של העסק. היא יכול לקרות כתוצאה מלקוחות רבים או לקוחות גדולים שעזבו את העסק תוך זמן קצר. מעשה או מקרה שגרמו לפגיעה במוניטין של העסק וגרמו לעזיבה של לקוחות רבים. כמו כן ייתכן וגם העסק היה בגירעון כלכלי ובעל העסק לקח הלוואות ועוד הלוואות כיוון שחשב שכך יוכל להציל את העסק ונקלע למצב של סחרור הלוואות והוצאות רבות שלא יכול כבר לעמוד בהם.

מהו חוק חדלות פירעון והליך פשיטת רגל?

חוק חדלות פירעון החדש קובע כי כדי לסייע לאותם אנשים שנקלעו לקשיים כלכליים ולא מצליחים להתרומם מן המצב יוכלו לזכות בהזדמנות שנייה. אותם אנשים העומדים בקריטריונים המתאימים יוכלו להגיש בקשה לפשיטת רגל. לאחר אישור הבקשה ופתיחת ההליך, הממונה יפעל לכינוס נכסיו של החייב וניהול קופת כספי נושים אליה יפקיד החייב כסף בכל חודש, בהתאם להסדרים שיגיעו מול הנושים. זאת בשאיפה שבסיום ההליך יזכה החייב בהפטר שינקה אותו יתרת חובותיו ויאפשר לו לחזור ולהשתלב בקרוב בשוק העבודה ובקהילה כאזרח תורם מן השורה ולא כעול המכביד עליה.

הפטר בהליך פשיטת רגל והמגבלות במהלך ההליך:

ההפטר הוא אישור מטעם בית המשפט בסיום הליך פשיטת הרגל והוא מוענק למסיימי ההליך בהצלחה. הפטר זה למעשה מנקה חלק ניכר או במקרים מסוימים את כל חובותיו של פושט הרגל ומאפשר לו להרוויח את חייו מחדש. במהלך הליך פשיטת הרגל יחולו על החייב מגבלות שונות. כך למשל הוא לא יוכל להקים עסק או תאגיד, להיות שותף באחד כזה או אפילו לשמש כיו"ר של גוף כזה. המגבלות היותר גרועות הן סימון בחשבון ובבנק ישראל על לקוח מוגבל חמור והכרזה עליו כחדל פירעון. כמו כן לא יוכל החייב להשתמש בשיקים, כרטיסי אשראי או לקבל הלוואות. בהיעדר אישור מבית המשפט החייב גם לא יוכל לצאת מהארץ עד סיום ההליך.

החשיבות של עורך דין המתמחה בפשיטות רגל להליך שלכם:

החשיבות של עורך דין המתמחה בפשיטות רגל הינה גדולה מאוד. מדובר בהליך מסורבל ולא פשוט שבו צריך להיות בקשר עם גופים פיננסיים שונים, מול הנושים להם חייבים כספים, מול רשויות המיסים, בית המשפט, הממונה מטעם בית המשפט וגופים נוספים אחרים. ליווי עורך דין מנוסה המתמחה בפשיטות רגל וחדלות פירעון הנה קריטית ותהווה בסיס חשוב להצלחה בהליך.

כתוב/כתבי תגובה