איך ניתן להעלות סיווג קבלני?

איך ניתן להעלות סיווג קבלני?

אם אתם מעוניינים להירשם כקבלנים, עליכם לדעת מראש, זהו נושא שמתקדם כל העת, וקבלנים חדשים נרשמים בסיווג שאיננו גבוה. אולם במהלך השנים, כן ניתן להיות קבלן בסיווג דרגה חמש בעזרת פנייה אל תומר סופר העלאת סיווג קבלני.

מהם הדרגות על מנת שתעלו ברמת הסיווג?

למעשה, קיימות 5 דרגות, כאשר דרגה חמש היא הגבוהה ביותר. כקבלנים הסיווג הנמוך ביותר הוא סיווג מספר 1. קבלן בעל סיווג זה,  מקבל היתר היקף פיננסי, שהוא נמוך למדיי. והיה והוא מקבל את הסיווג הגבוה ביותר, סיווג 5, זה שמאפשר לקבלן לפעול בצורה כזו שהיקף כספו איננו מוגבל

מה קורה כשרוצים להגדיל את ההיקף הכספי?

במידה וקבלן מעוניין להגיע לרמת סיווג גבוהה יותר, הוא יצטרך לנצל את כל הכספים שהוקצו לו, כל זאת רק על מנת שיעלה ברמת הסיווג. אין זה פשוט לקבל רמת סיווג גבוהה יותר, על הקבלן יהיה לנצל את כל סכום הכסף שהוקצה לו.

כמה זמן יש להמתין עד שרמת הסיווג עולה?

אין מדובר בתקופה קצרה, על  הקבלן להמתין במשך שנה, בתנאי שיהיה אחראי על פרויקטים בהם ישתמש ב70% מהכספים שהוא קיבל. סכום זה הוא קצוב, והוא נקצב לו באמצעות הרישיון אותו הוא קיבל.

כיצד ניתן לעבור את ההליך בצורה קלה יותר?

כאמור, כל שנה קיימת אפשרות להעלות את  רמת הסיווג, ואפילו לקפוץ מדרגה  לדרגה גבוהה יותר. כאשר הקבלן ירצה לעשות זאת,  יצטרך להגיש בקשה חריגה, אולם התנאים לכך אינם קלים ויהיה עליו להפקיד ערבות. לכן מומלץ לפנות אל עורך דין קבלן רשום שיסייע בתהליך הרישום.

רשם הקבלנים רשאי להעניק לקבלנים רישיון בענפים שהם משניים ובענפים שהם ראשיים. ענף הבניה נחשב לנושא ראשי, כמו גם פיתוח תשתיות של כבישים. לעומת זאת, תחום השיפוצים הוא נושא משני, כך גם תחום החשמל.

כתוב/כתבי תגובה