המדריך לייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח, הוא הרשאה משפטית המעניקה לאדם ייעודי, המכונה סוכן או עורך דין בפועל (קראו בנושא באתר עורכי דין ישראלי בן יאיר), את הסמכות לפעול עבור אדם אחר. הסוכן, עשוי לקבל סמכות רחבה או מוגבלת לקבל החלטות לגבי רכושו, הכספים, ההשקעות או הטיפול הרפואי של המנהל.

המדריך לייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח, הוא מסמך משפטי המעניק לאדם אחד (הסוכן או עורך הדין בפועל) את הסמכות לפעול עבור אדם מסוים ברצונו או בקביעת בית המשפט.

לסוכן, יכולה להיות סמכות משפטית רחבה או סמכות מוגבלת לקבלת החלטות לגבי רכושו, הכספים או הטיפול הרפואי של האדם.

לעתים, נעשה שימוש בייפוי כך מתמשך, כאשר המנהל אינו יכול להיות נוכח כדי לחתום על מסמכים משפטיים הדרושים לעסקה פיננסית לאורך תקופה.

זמן מוגדר לייפוי כוח מתמשך – יש דבר כזה?

ייפוי כוח מתמשך, נשאר בתוקף אם המנהל חלה או נעשה נכה ואינו יכול לפעול באופן אישי. ייפוי כוח, משמש לרוב במקרה של מחלה או נכות זמנית או קבועה של המנהל, או כאשר המנהל אינו יכול להיות נוכח ולחתום על מסמכים נחוצים.

ייפוי כוח יכול להסתיים מכמה סיבות; כאשר המנהל מבטל את ההסכם או נפטר, כאשר בית משפט פוסל אותו או כאשר הסוכן אינו יכול עוד לבצע את האחריות המפורטת. במקרה של זוג נשוי, האישור עלול להיפסל אם המנהל והסוכן יתגרשו.

מה חשוב לדעת?

ייפוי כוח, עשוי להיות מוגבל גם לעניינים רפואיים, המאפשר לסוכן לקבל החלטות מכריעות בשמו של אדם נטול יכולת. זאת כמובן בהסתמך על מסמך שהוכן מראש ובו ניתן יהיה לראות ולהבין בכל רגע נתון על הדברים שיוכל מייפה הכוח לחתום עליהם ועל דברים שרק המנהל יוכל לחתום עליהם.

כתוב/כתבי תגובה