מהם הזכויות לאלמנים של ניצולי שואה?

ניצולי שואה זכאים לקבלת רנטות ופיצויים לנפגעי שואה מגרמניה מהשלטון הגרמני בגין מצבים שונים כמו עבודה בכפייה, יוצאי הגטאות ועוד. אחת לתקופה חלים שינויים ויש תנודות בזכאות. מסיבה זו צריך כל ניצול שואה לעקוב אחרי ההתרחשויות השונות והעדכונים בנושא זה, על מנת לפעול כנדרש על מנת למצות את הזכויות ולקבל את מלוא הזכויות שמגיע לכם לקבל בהתאם לנתונים האישיים, מדינת המקור, מקום הימצאות בשנות המלחמה וכדומה.

מה ביחס לאלמנים של ניצולי שואה

בין היתר יצא עדכון על ידי הרשות לזכויות ניצולי שואה. העדכון מבשר כי אלמנים או אלמנות של ניצולי שואה  אשר קיבלו קצבה בהתאם לחוק נכי רדיפות הנאצים או קצבה ליוצאי מחנות וגטאות או רנטת קרן סעיף 2, והם נפטרו בתאריך 01/06/2011 והלאה, כמו גם אלמנים ואלמנות של ניצולים שקיבלו קצבה כמי עבד או נלווה לעבודות הכפייה – יהיו זכאים לקבל קצבה חודשית של אלפיים ₪.

כמו כן אלמנים ואלמנות של ניצולי שואה שקיבלו קצבה בהתאם לחוק נכי רדיפות הנאצים או שקבלו קצבה עבור יוצאי מחנות וגטאות, או רנטה מסוג קרן סעיף 2, והם נפטרו בין השנים 1995 לתאריך 01/06/2011 יהיו זכאים לקבל מענק רבעוני של אלפיים וחמש מאות שקל. מדובר על מענק שנתי של עשרת אלפים שקלים.

היעזרו באנשי מקצוע למימוש הזכויות שלכם

חשוב ביותר לפנות לאנשי מקצוע שמכירים היטב את התנהלות הרשויות על מנת למצות את הזכויות ולקבל את מקסימום הזכויות שמגיע לכם לקבל. יש לציין כי פניה נכונה ומדויקת תוכל להוביל לקבלת הפיצויים ולמימוש מקסימום הזכויות לאלמנים של ניצולי שואה – כל אחד בהתאם לנתונים ולפרטים האישיים שקשורים לעברו ולמקום הימצאותו בשנות הזעם.

כתוב/כתבי תגובה