מה חשוב לדעת על הסדרת מעמד לבן זוג זר?

זהו נושא מורכב וקשה להסדיר את מעמדו של בן זוג זר. יש הרבה גורמים שצריך לקחת בחשבון לפני שמקבלים כל החלטה. השאלה המרכזית שצריכה לענות היא האם תינתן לבן הזוג הזר אשרה זמנית או אישור שהייה. הצעד הראשון יהיה לקבוע האם בן הזוג הזר זכאי לתושבות קבע או לא. לדוגמה, אם יש להם ילדים שנולדו בישראל, אז הם זכאים לתושבות קבע. אם לא, אז הם יצטרכו להגיש בקשה לאישורי שהייה זמניים שיכולים להימשך עד חמש שנים וניתנים לחידוש כל שנתיים. במאמר נדבר על הסדרת מעמד לבן זוג זר.

הסדרת מעמד לבן זוג זר – מה צריך לדעת?

מעמדו של בן זוג זר מוסדר בחוק ההגירה והלאום, המגדיר בן זוג כבעל או אישה. המשמעות היא שהחוק אינו מכיר בנישואים חד מיניים או נישואים רגילים. בן זוג זר הוא אדם הנשוי לאזרח ממדינה אחרת. המונח "בן זוג זר" משמש לעתים קרובות בהקשר של דיני הגירה ואזרחות. הסדרת מעמדו של בן זוג זר יכולה להיעשות באמצעות נישואין, או באמצעים אחרים כגון אימוץ, או באמצעות הענקת אזרחות לאדם על ידי מדינתו.

החוקים בנושא זה משתנים ממדינה למדינה ותלויים במידה רבה בסוג הויזה שבה הם נמצאים. במקרים מסוימים, ניתן למנוע מהם כניסה למדינה אם אין להם ויזה תקפה.

קראו על אזרחות לבן זוג זר>>>

סוגיה מורכבת ומאוד עדינה

הסדרת מעמדו של בן זוג זר היא אחת הסוגיות המורכבות והעדינות ביותר בדיני המשפחה. מעמדו של בן זוג זר נקבע בחוק החל על נישואיהם. הסדרת מעמדו של בן זוג זר היא אחת הסוגיות המורכבות והעדינות ביותר בדיני המשפחה. מעמדו של בן זוג זר נקבע בחוק החל על נישואיהם.

ניתן להסדיר את מעמדו של בן זוג זר על ידי הדברים הבאים:

1. הלאום של האדם ובן זוגם

2. משך הנישואין

3. אם יש להם ילדים משותפים

4. אם הם גרים באותה מדינה

5. האם יש להם רישיון שהייה או לאעל 

כתוב/כתבי תגובה