שימוש מגשר גירושין

מגשר הוא עורך דין אשר הוסמך במיוחד לסיוע בהסדרת העניינים בין זוגות המעוניינים להתגרש.המגשר הוא צד שלישי ניטרלי שלא יבחר צד. מגשר יכול לסייע להגיע להסכמה לגבי עניינים כלכליים, רכוש או ילדים.

אינך חייב ללכת לגישור, אך אם בסופו של דבר תצטרך לפנות לבית המשפט כדי לסדר את המחלוקות שלך, אם צריך לפנות לבית המשפט ובן זוגך לשעבר לא רוצה לראות מגשר, עליך לפנות למגשר ולהסביר את המצב. אתה לא יכול להכריח את בן הזוג לשעבר שלך ללכת לגישור. עדיף לנסות להגיע להסכמה באמצעות גישור. כך ניתן לחסוך כסף בהוצאות משפט ויכול להיות קל יותר לפתור את המחלוקות.

לפני שהולכים לגישור

חשבו מה אתם רוצים להפיק מגישור לפני שאתם מתחילים. יש סיכוי גבוה יותר שגישור יצליח אם תנצלו את פגישות הגישור להתמקדות בדברים שבני הזוג לא מצליחים להגיע לגביהם להסכמה.

מחפשים עו"ד גירושין? צרו קשר עם עו"ד לגישור גירושין >>>

אם מנסים להגיע להסכמה לגבי כסף או רכוש, תצטרכו למלא טופס גילוי פיננסי כאשר תלכו לגישור. תצטרך לכלול את כל המידע הפיננסי שלך, לדוגמה:

  • ההכנסה שלך – למשל, מעבודה או מהטבות
  • עלויות מחיה – כגון תחבורה, שירותים ומזון
  • כמה כסף יש לך בחשבונות הבנק
  • חובות שאתה חייב
  • נכסים שבבעלותך

התחילו לאסוף חשבונות ודפי חשבון בנק יחד כדי לקחת לפגישת הגישור הראשונה. חלק מהמגשרים ישלחו טופס כזה למילוי לפני הפגישה הראשונה.

חשוב שבני הזוג לשעבר יהיו כנים. אם אחד מבני הזוג יגלה מאוחר יותר שהיה ניסיון להסתיר משהו, ייתכן שכל הסכם שייערך לא יהיה תקף. בן זוגכם לשעבר יכול גם לקחת אתכם לבית המשפט תמורת חלק גדול יותר מכספך.

כתוב/כתבי תגובה